Lokmaci , Lokmacibaba , Lokma Dökümü , Lokma Çesitleri , Saray Lokması , İzmir Lokması , İstanbul LokmacisiLokmacı Baba – Lokma Tarifleri | Lokmacı Baba , Lokma , Lokma Çeşitleri , Saray Lokması, İzmir Lokması
Iletisime Geçin: 0850 885 11 86

Lokmacı Baba – Lokma Tarifleri

” LOKMACI BABA ” DAN, İZMİR LOKMA TATLISI TARİFİ
İZMİR LOKMA TATLISI
MALZEMELER
1 kg.un,1 paket yaş maya, 1 çorba kaşığı toz şeker,
1 çay kaşığı tuz,1 kahve fincanı ay çiçek yağı.
ŞURUBU İÇİN
2 kg.toz şeker, 5 su bardağı su
1/2 limonun suyu.
ŞURUP VE HAMUR HAZIRLIĞI
Su,şeker ve limon suyunu kaynatın.
Üzerine köpükler oluştuktan sonra 10 dakika
Kaynatıp altını kapatın.
Un,maya,tuz,şeker ve ay çiçek yağı ve ılık suyla çok
Yumuşak bir hamur yoğurun üzerini örtüp ılık bir yerde
Dinlenmeye bırakın.kabarınca yeniden karıştırın.
Kaşık yardımıyla fındık büyüklüğünde lokmaları alıp yağda
Kızartın ve soğuk şuruba atın.10-15 dakika bekletip
Ilık olarak servis yapın.
AFİYET OLSUN
Beni Tanımak Dünyayı Tanımaktır
Beni Tanıtmak Sevgiye Dostluğa Paylaşıma Katkıdır.
Sevgimle Saygımla
LOKMACI BABA

http://www.lokmacibaba.com/

http://www.lokmatarifleri.com/

 http://www.lokmacibaba.com.tr/

http://www.lokmacibaba.net/

               ((((((((((  LOKMA TATLISI YAPMAK GERÇEKTEN ZORMU…? ))))))))))
Her yörenin kendisine özgü bir tatlı çeşidi vardır. Ancak kimleri her yörede lezzetini kanıtlamış ve sofralara girmiştir. Lokma tatlısı da İzmirliler için vazgeçilmezdir. Bazen her iş yerinin önünde halka ikram edilen bu tatlı diğer şehirlerde de dini ve özel günlerde döktürülür. Lokma dökmek ya da yapmak gerçekten bu kadar zor mu diye sormak gerekir. Çünkü bir şey hazır satılmaya başlandığında toplumumuzda yapmanın sıkıntılı olduğuna dair bir algı yerleşir. Her yemeği yapmanın zorluğu bulunur, bazıları daha uzun zaman ve iyi göz ayarı gerektirir. Ancak yine de bunlar evde yapmak için engel değildir. Böylece çok sevilen bir tatlıyı kendi sevginizi ve becerinizi katarak oldukça güzel hale getirebilirsiniz. Lokma ne kadar geleneksel bir tatlı türü olsa da her şeyi için pratik çözümler bulunuyor. Pratik tatlı tarifleri içerikli siteler ve kitaplarda da mutlaka bu konuyla ilgili çözüme ulaşılabiliyor. Bu çözümler birkaç dakikada yapmanızı sağlamasa da süreyi kısaltıyor ve acemiliğinizden kaynaklanabilecek sorunları engelliyor. Bu yüzden farklı kaynakları sadece kolay olanları yapmak için değil daha farklı deneyimleri gerçekleştirmek için de uygulamak gerekiyor. Ancak bu tatlı hakkında hala hiçbir şey duymamış olmanız da mümkün olabilir. Çünkü günümüzde eski tarifler ve çeşitler şehir hayatında kolaylıkla unutulabiliyor. Fakat tatlı tarifleri içeriklerinin oldukça fazlalaştığı ve herkesin birbiriyle her bilgiyi paylaşabildiği bu günlerde öğrenmeniz hiç uzun sürmeyecektir. Sevgimle Saygımla Niyazi DUMLU & Lokmacı Baba

LOKMA TATLISI YAPMAK GERÇEKTEN ZORMU? Her yörenin kendisine özgü bir tatlı çeşidi vardır. Ancak kimleri her yörede lezzetini kanıtlamış ve sofralara girmiştir.
Lokma tatlısı da İzmirliler için vazgeçilmezdir. Bazen her iş yerinin önünde halka ikram edilen bu tatlı diğer şehirlerde de dini ve özel günlerde döktürülür. Lokma dökmek ya da yapmak gerçekten bu kadar zor mu diye sormak gerekir. Çünkü bir şey hazır satılmaya başlandığında toplumumuzda yapmanın sıkıntılı olduğuna dair bir algı yerleşir. Her yemeği yapmanın zorluğu bulunur, bazıları daha uzun zaman ve iyi göz ayarı gerektirir. Ancak yine de bunlar evde yapmak için engel değildir. Böylece çok sevilen bir tatlıyı kendi sevginizi ve becerinizi katarak oldukça güzel hale getirebilirsiniz.
Lokma ne kadar geleneksel bir tatlı türü olsa da her şeyi için pratik çözümler bulunuyor. Pratik tatlı tarifleri içerikli siteler ve kitaplarda da mutlaka bu konuyla ilgili çözüme ulaşılabiliyor. Bu çözümler birkaç dakikada yapmanızı sağlamasa da süreyi kısaltıyor ve acemiliğinizden kaynaklanabilecek sorunları engelliyor. Bu yüzden farklı kaynakları sadece kolay olanları yapmak için değil daha farklı deneyimleri gerçekleştirmek için de uygulamak gerekiyor. Ancak bu tatlı hakkında hala hiçbir şey duymamış olmanız da mümkün olabilir. Çünkü günümüzde eski tarifler ve çeşitler şehir hayatında kolaylıkla unutulabiliyor. Fakat tatlı tarifleri içeriklerinin oldukça fazlalaştığı ve herkesin birbiriyle her bilgiyi paylaşabildiği bu günlerde öğrenmeniz hiç uzun sürmeyecektir.
Sevgimle Saygımla Niyazi DUMLU & Lokmacı Baba

 


İZMİR LOKMA TATLI TARİFİ LOKMACI BABA DAN paylaşan: lokmacı baba izmir lokma tarifi niyazi_dumlu_1954

lokmacı baba’dan saray lokma tarifi